درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش روانشناسي كودك...شايع ترين مشکلات رفتاري کودکان

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
بخش روانشناسي كودك...شايع ترين مشکلات رفتاري کودکان
  • تاریخ ارسال : جمعه 09 اسفند 1392
کودکان دنياي پر رمز و رازي دارند و به همين خاطر است که محققان علوم رفتاري بيکار ننشسته‌اند . آنها به دنبال ريشه هاي رفتارهاي نابهنجار کودکان و راههاي برخورد درست با آن مي گردند. مشکلات رفتاري کودکان در سنين مدرسه که گاهي نتيجه اجتناب ناپذير فقر، جهل، نابساماني‌هاي خانوادگي و کاستي هاي فرهنگي است، بي ترديد مانع رشد و بالندگي آنان است و به همين دليل پيشگيري و درمان اين مشکلات بي اندازه اهميت دارد. اين مقاله به برخي مشکلات رفتاري شايع کودکان و راههاي مقابله با آن توجه دارد:
فرار از مدرسه
طبق تعريف فرار از مدرسه يعني کودک به قصد مدرسه رفتن از منزل خارج مي شود ولي به جاهاي ديگري غير از مدرسه مي رود و يا پس از ورود و گاهي پس از ماندن مختصري در مدرسه بدون هماهنگي با معلمان از آنجا بيرون مي رود.
بسياري از کودکان فراري از مدرسه احتمالا متعلق به خانواده هاي از هم گسيخته و يا داراي والدين و خواهر و برادران بزهکار هستند. عده اي هم بر اثر تغيير مکرر مدرسه و يا رد شدن از مدرسه بيزار مي شوند. اين مشکل اخير که در پسران بيش از دختران مشاهده مي شود گاهي نشانه اي است از وجود اشکال در برنامه هاي مدرسه و گاهي علامت ناسازگاري کودک است. لذا درمان آن مستلزم اقدام در هر دو زمينه مذکور است.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :